Skip to main content

Nové odborné články


Koncem minulého roku a během ledna 2024 vyšlo několik nových odborných článků, na kterých se podíleli členky a členové našeho výzkumného týmu.

“Wait, really, stop, stop!”: Go-along interviews with visually disabled people and the pitfalls of ableist methodologies

Having a garden or being in the city? The trade-offs and strategies of young middle-class families in Prague

In praise of (spatial) bundles

  • ARRIBAS-BEL, D., FLEISCHMANN, M. (2023): In praise of (spatial) bundles. Environment and Planning B: Urban Analytics and City Science, 51, 1, 3-6.
  • Jedná se o editorial, který se zaměřujeme pozornost na přístup ke klasifikaci (městské) krajiny, tzv. spatial bundles.

Clustergram: Visualization and diagnostics for cluster analysis

  • FLEISCHMANN, M., (2023): Clustergram: Visualization and diagnostics for cluster analysis. Journal of Open Source Software, 8, 89, 5240.
  • Tento článek představuje balíček Python s názvem clustergram, který nabízí nástroje pro analýzu řešení shlukování a vizualizaci chování pozorování ve vztahu k testovanému rozsahu možností počtu tříd, což umožňuje hlubší pochopení chování pozorování rozdělených do tříd a informovanější rozhodování o optimálním počtu tříd.

Inequalities in experiencing urban functions. An exploration of human digital (geo-)footprints

  • CALAFIORE, A., SAMARDZHIEV, K., ROWE, F., FLEISCHMANN, M., ARRIBAS-BEL, D. (2023): Inequalities in experiencing urban functions. An exploration of human digital (geo-)footprints. Environment and Planning B: Urban Analytics and City Science. [online first]
  • Tato studie využívá data s vysokým časoprostorovým rozlišením, která poskytuje Spectus.ai, a jejím cílem je zjistit, jak úroveň deprivace v oblasti, kde lidé žijí, ovlivňuje typy městského prostředí, které pravděpodobněji využívají pro své každodenní činnosti.

URRlab


Urbánní a regionální laboratoř

Katedra sociální geografie
a regionálního rozvoje

Univerzita Karlova
Přírodovědecká fakulta

Kontakt


Albertov 2038/6
128 43 Praha 2 - Nové Město

Kontaktní osoba
Jiří Nemeškal
jiri.nemeskal@natur.cuni.cz
211 951 972


©  Urbánní a regionální laboratoř | administrace